РЕШЕНИЕ СУДА по админштрафу ГАИ (положительное для водителя)

Главная » 2009 » Апрель » 29 » РЕШЕНИЕ СУДА по админштрафу ГАИ (положительное для водителя)
РЕШЕНИЕ СУДА по админштрафу ГАИ (положительное для водителя)
16:58
     Калининским районным судом города Горловки удовлетворен очередной Административный иск об отмене постановления об административном правонарушении, наложенного работниками ГАИ за превышение скорости.  Истец, представителем которого являлся адвокат нашей фирмы, в своём исковом заявлении просил отменить постановление основанное на фиксации превышения скорости его автомобиля измерительным прибором «Визир». Состоялось три судебных заседания по данному административному делу, в ходе которых, представителям ГАИ так и не удалось нормативно обосновать свои возражения против отмены постановления.

            Сотрудники ГАИ (их было двое) на каждом заседании лишь словесно пытались убедить суд, что измерительный прибор «Визир» во время фиксации работал в автоматическом режиме. Однако Истцу по делу удалось, основываясь на нормы действующего законодательства, обосновать свои утверждения о неправомерности фиксации правонарушения инспектором ГАИ, который использовал прибор «Визир» и нарушил процедуру документального оформления нарушения водителем Правил дорожного   движения.

            Суд дал оценку всем обстоятельствам дела, изучил документы, приобщенные к делу и 20 марта 2009 г. вынес Постановление об удовлетворении административного иска. Таким образом, административный штраф был отменен.
          Учитывая, что в  соответствии с новыми правилами у работников ГАИ появилось право требования уплаты всех штрафных санкций при прохождении техосмотра, обращаем Ваше внимание на необходимость своевременного обжалования вынесенных постановлений, касающихся  нарушений Правил дорожного движения. Напоминаем, что срок обжалования вынесенных Постановлений – 10 дней с момента вынесения получения Постановления, а также то, что сумма штрафа удваивается, если он не уплачен в течении 15 дней со дня вручения Постановления о наложении штрафа, а в случае обжалования такого Постановления – не позднее 15дней со дня уведомления об оставлении жалобы без удовлетворения.
        Ниже приводится сам текст решения:

ПОСТАНОВА

ИМЕНЕМ   УКРАИНЫ

 

    20 березня 2009 року Калінінский районний суд м. Горлівка Донецької області у складі головуючого судді ________

при секретарі    ______________

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівка скаргу ХХХ на постанову ІДПС при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області складену відносно нього за вчинення правопорушення, передбаченого ст.122 ч1 КУ про АП.

                                          ВСТАНОВИВ:

      12 лютого 2009року ХХХ звернувся до суду з данною скаргою, в якій вказав, що 6 лютого 2009 року він отримав постанову від 13 січня 2009 року про вчинення ним правопорушення перевищення швидкості. З постановою не згоден, так як прилад, яким було зафіксовано порушення, не є автоматичним засобом фіксації. Просив постанову скасувати та справу закрити.

      В судовому засіданні захисник ААА суду пояснила, що прилад, яким було ніби то зафіксовано порушення не може працювати в автоматичному режимі, без втручання людини, тому у разі виявлення порушення повинен був складатися протокол, що не було зроблено. Просила скасувати протокол і закрити справу.

      При розгляді скарги були допитані свідки.

      Так, свідок ххх1 суду пояснив, що працює ІДПС взводу БДПС. Його колега, який має доступ для роботи з приладом “Візір” зафіксував порушення, вчинене ХХХ. Він тільки склав постанову.

     Свідок ххх2 суду пояснив, що працює інспектором ДПС. Він пройшов інструктаж та склав залік з правил застосування приладу “Візір”. Правопорушення, вчинене ХХХ було зафіксовано ним за допомогою приладу, встановленого на автомобілі. Після обробки інформації, фотознімок було збережено на картці памяті і передано співпрацівникам.

     Судом встановлено, що 13 січня 2009 року винесено постанову про накладення на ХХХ штрафу в суммі 300 гривень за вчинення правопорушення, предбаченого ст.122 ч.1 КУпроАП, а саме: 13 січня 2009 року о 8-31 годині на 474 км автошляху Знамянка-Луганськ-Ізваріно, водій керував автомобілем Фольцваген державний номер __________ поза населеного пункта та перевищив встановлену швидкість 90 км\год на 24 км – рухався зі швидкістю 114 км\год.

     До постанови додано фотознімок, на якому вказано –13 січня 2009 року, 8-13-19, швидкість 114 км\год, автомобіль Фольцваген

   Окрім того, міститься сповіщення на імя ХХХ про необхідність зявитися 12 лютого 2009 року в ДАІ  м. Горлівка для розгляду вчиненого правопорушення.

    На підставі ч.1 ст.254 КУпроАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол ч.2 ( протокол не складається у випадках, коли відповідно до закону штраф накладається і стягується, а попередження фіксується на місці вчинення правопорушення стаття 258)

    Відповідно до ч.6 ст. 258 КУпроАП у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Як виходить з технічних характеристик вимірювача швидкості “Візір”, викладених в методичних рекомендаціях до нього, він не працює в автоматичному режимі, а для його функціюнування обовязково необхідно втручання людини.

    Таким чином, в даному випадку у працівників ДАІ не було підстав, передбачених кодексом України про адміністративне правопорушення для винесення постанови без складання протоколу і були порушені права ХХХ.

    На підставі ст.293 КУпроАП орган (посадова особа) при розгляді скарги по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень:

1.        залишає постанову без зміни, а скаргу без задоволення

2.        скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд

3.        скасовує постанову і закриває справу

4.        змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

    Згідно ч.4 ст.258 КУпроАП якщо під час складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена посадова особа забов’язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 256 цього Кодексу.

    Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, що скарга підлягає задоволенню, постанову від 13 січня 2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ХХХ належить скасувати.

    Керуючись ст. 293 КУпроАП, суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

    Скаргу ХХХ задовольнити.

    Постанову ІДПС взводу БДПС при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області від 13 січня 2009 року про накладання на ХХХ штрафу в сумі 300 гривень за вчинення правопорушення, передбаченого ст.122 ч.1 КУпроАП скасувати
Суддя:                                          Дундар І.О.
        
            Смотрите также http://zakon2009.at.ua/news/2009-08-28-43

 

         За помощью по данному вопросу можно обращаться на наше предпрятие через сайт либо по телефонам: 806242-2-70-55,  2-70-73
Просмотров: 2921 | Добавил: zakon2009 | Рейтинг: 4.3/6 |
Всего комментариев: 7
7 лука  
ребята . народ в целом не грамотный .как ему постоять за себя против этой адской машины насилия !!!

6 zakon2009  
Сегодня нашими юристами выиграно еще одно дело по "Визирю" в пользу нашего клиента. Как только получим решение суда - выложим его на сайте. Кроме того, есть также ряд дополнительных рекомендаций которые мы также скоро опубликуем.

5 Елена  
Я также выиграла дело в суде, Визиром была зафиксирована парковка под знаком

4 Геннадий  
Вы знаете, я точно в такую ситуацию попал, и благодаря этому сайту я могу противостоять безаконным действиям "наших" гаишников. Спасибо Вам, что Вы есть, что Вы защищаете права бычных водителей. Покрайней мере, я знаю с чего начинань. Ещё раз Вам спасибо!

3 SGHS  
Решение - супер!

2 Алексей  
Отличная информация! Спасибо что поделились!

1 Игорь  
Спасибо за хорошую новость и за выложенное решение. Очень нужное!

Имя *:
Email *:
Код *:
Воскресенье, 16.06.2019, 23:37
Приветствую Вас Гость

Форма входа

Календарь новостей

«  Апрель 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Наш опрос

Какой банк больше всех обманывает своих клиентов?
Всего ответов: 413